اخبار اپل

اپل واچ سری ۷ احتمالا طراحی و رنگ‌های جدیدی خواهد داشت

اپلواچ

در ماه سپتامبر (شهریور) گذشته تحلیلگر با سابقه‌ی محصولات اپل یعنی مینگ چی کو اعلام کرد که اپل ممکن است اپل واچ سری ۷ را با طراحی ظاهری جدید عرضه کند. بعد از منتشر شدن این صحبت‌ها توسط این شخص، به‌تازگی یکی دیگر از افشاکنندگان اطلاعات به نام Jon Prosser هم حرفی مشابه با مینگ چی کو را مطرح کرده است.

Prosser در این اطلاعات جدید عنوان کرده است که اپل طراحی ظاهری نسل هفتم اپل واچ را به‌گونه‌ای تغییر خواهد داد تا این دستگاه هم شبیه به دیگر محصولات ساخت این شرکت شود. با توجه به این موضوع می‌توانیم بگوییم که اپل ممکن است لبه‌های به کار رفته در اپل واچ سری ۷ را به صورت صاف طراحی کند. در صورت رخ دادن این اتفاق طراحی ظاهری این دستگاه مشابه دیگر محصولات اپل مانند خانواده‌ی آیفون‌های ۱۲، آیپد ایر جدید و آیپد پرو خواهد شد.

این افشاکننده‌ی اطلاعات به همراه دوستش به نام Sam Kohl که با همکاری با یکدیگر پادکست‌هایی را منتشر می‌کنند، گفته‌اند که تغییرات ظاهری رخ داده در اپل واچ در مقایسه با دیگر محصولات اپل ظریف‌تر خواهند بود. این اشخاص همچنین مدعی شده‌اند که اپل می‌خواهد نسخه‌ای از نسل هفتم اپل واچ را هم با رنگ سبز عرصه کند.

اپلواچ 7

از دیگر تغییرات رخ داده در اپل واچ سری ۷ می‌توان به قابلیتی برای اندازه‌گیری میزان قند خون در این ساعت هوشمند اشاره کرد. آن‌گونه که شایعه‌های منتشر شده عنوان می‌کنند گویا نسل هفتم اپل واچ دارای قابلیتی غیرتهاجمی برای اندازه‌گیری میزان قند خون است که افراد دارای دیابت می‌توانند از آن برای اندازه‌گیری میزان قند خون خود استفاده کنند.

رخ دادن این اتفاق باعث می‌شود که این افراد بدون نیاز به گرفتن خون از خود و قرار دادن این نمونه‌ی خون بر روی کاغذ مخصوص و سپس قرار دادن این کاغذ در دستگاه اندازه‌گیری میزان قند خون، به‌راحتی از میزان قند خون خود قبل از تزریق انسولین مطلع شوند.

در واقع نسل هفتم اپل واچ دارای سنسور‌های مخصوصی در قسمت پشتی خود است که می‌تواند با تابش نور اینفرارد به پوست کاربر میزان قند خون فرد را اندازه‌گیری کند. بدون شک انجام این کار توسط اپل واچ باعث خواهد شد که افراد مبتلا به بیماری دیابت از گرفتن نمونه خون و تهیه‌ی کاغذ‌های لازم برای قرار دادن در دستگاه اندازه‌‌گیری قند خون راحت‌ شوند.

نکته‌ی جالب توجه این است که با وجود اینکه شایعه‌هایی درباره‌ی تلاش شرکت سامسونگ برای اضافه کردن قابلیت سنجش قند خون به صورت غیرتهاجمی به ساعت‌ هوشمند گلکسی واچ ۴ منتشر شده‌اند، اما همه‌ی این شایعه‌ها به‌تازگی رد شده‌اند. با این وجود باید بگوییم که احتمال اضافه شدن این قابلیت به نسل بعدی اپل واچ هنوز هم بالا است.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *