اخبار تکنولوژی

مرگ جان مک‌آفی، خالق آنتی ویروس McAfee در زندان

جان مک کافی

روز گذشته، جان مک‌آفی خالق آنتی ویروس «McAfee» و یکی از جنجالی‌ترین افراد حوزه ارز‌های دیجیتال، در زندان‌ «Brians 2» کاتالونیای اسپانیا خودکشی کرد و به زندگی خود پایان داد. وزارت دادگستری کاتالونیا در بیانیه ‌ای اعلام کرده است که همه شواهد، نشان می‌دهند مرگ او می‌تواند به علت خودکشی باشد.بر اساس گزارش ها او در زندان خود را حلق آویز کرده است.

جسد وی زمانی در  سلولش پیدا شد که پیشتر حکم استرداد وی به آمریکا از سوی دادگاه های اسپانیا مورد  تایید قرار گرفت  و وی در انتظار بازگشت به آمریکا به سر می برد.

مقامات آمریکا حکم بازداشت او را از طریق اینترپل صادر کرده و خواهان استرداد او بودند. او در صورت استرداد به آمریکا با احتمال مجازاتی که می‌توانست تا ۳۰ سال زندان را برای او به همراه داشته باشد، مواجه بود.

جالب است بدانید که جان مک‌آفی در پستی که در حساب رسمی توییتر خود در سال 2019 منتشر کرده بود، گفته بود که اگر خبر خودکشی او داده شد، این مرگ یک خودکشی نبوده، بلکه او را به قتل رسانده ‌اند.

جان مک‌آفی ادعا کرده بود که از سوی مقامات دولتی ایالات متحده آمریکا تهدید به مرگ شده و آن‌ ها می خواهند مرگ او را به صورت خودکشی صحنه سازی کنند.

 

مک کافی در اکتبر ۲۰۲۰ در اسپانیا به اتهام فرار مالیاتی بازداشت شد، وی از سوی دادگاه های آمریکا متهم شد که بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ با توجه به میلیون ها دلار در آمد ناشی از فعالیت های اقتصادی اقدام به فرار مالیاتی کرده بود.

 

در ۵ مارس ۲۰۲۱ جان مک‌آفی ، متهم شد که با تبلیغ «رمزارزها» در حساب شبکه اجتماعی توئیتری پرطرفدار خود باعث افزایش قیمت این رمزارزها شده و ا فروش رمزارزهای خود، دو میلیون دلار سود بدست آورده است.

 

جان مک‌آفی در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ نامزد  «حزب لیبرترین» برای  انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بود.

او در سال ۱۹۸۷ «شرکت مک‌آفی» را به عنوان شرکت ضدویروس رایانه‌ای بنیان گذاشت وی دو سال پس از آن و  در سال ۱۹۸۹ از شرکت لاکهید استعفا داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *