اخبار اپل

اپل واچ جان مردی را که درون یک دریاچه یخ‌زده سقوط کرده بود نجات داد

اپلواچ

اپل واچ یک بار دیگر نجات‌بخش جان مردی شد که به داخل دریاچه‌ای یخ‌زده سقوط کرده بود. این مرد تنها چند دقیقه قبل از بی‌هوشی از طریق اپل واچ با مرکز اورژانس تماس گرفت و نیروهای امدادی جانش را نجات دادند.

یک معلم اسکیت باتجربه مشغول تفریح روی دریاچه یخ‌زده‌ای بود که فکر می‌کرد قطر یخ‌های آن همچنان زیادی است و خطری او را تهدید نمی‌کند. ولی «ویلیام راجرز» خواه به خاطر گرمای هوا یا سهل‌انگاری در اسکیت‌بازی روی یخ‌ها به درون دریاچه فوق‌العاده سرد «سالمون فالز» ایالت نیوهمپشایر سقوط کرد.

راجرز به مدت چند دقیقه تقلا کرد تا از آب خارج شود اما موفق نبود. پس دمای بدنش به سرعت پایین آمد و دچار هیپوترمی شد. راجرز می‌گوید: «در اولین اقدام سعی کردم روی یخ‌ها برگردم چون می‌دانستم که باید با نهایت سرعت از آب خارج شوم ولی یخ‌ها مدام زیر فشار بدنم می‌شکستند.»

در این لحظه او به یخ‌ها چسبیده بود و نمی‌توانست موبایلش را از جیب بیرون بیاورد. اما در عین حال، می‌دانست که در بهترین حالت فقط ۱۰ دقیقه فرصت دارد تا از هوش برود.

این‌جا بود که راجرز متوجه شد هنوز اپل واچش را به مچ دارد. بنابراین با کمک ساعتش به اورژانس زنگ زد و پس از ۵ دقیقه نیروهای امداد او را از آب بیرون آوردند و جانش را نجات دادند.

همه نسخه‌های اپل واچ دارای قابلیتی موسوم به Emergency SOS است که به روش‌های مختلف امکان برقراری تماس سریع با مرکز فوریت‌ها را فراهم می‌کند. به‌علاوه، اپل واچ قابلیتی برای تشخیص سقوط دارد که اگر فعال باشد پس از یک دقیقه به‌طور خودکار با مرکز فوریت‌ها تماس می‌گیرد.

اپل در اپل واچ سری ۵ و نسخه‌های بالاتر همچنین قابلیتی را ارائه می‌کند که اجازه می‌دهد تا در صورت دسترسی به خدمات مخابراتی از تقریبا هر جای دنیا بتوانید تماس اضطراری بگیرید و تماس‌تان به مراکز فوریت محلی منتقل می‌شود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *