اخبار اپل

نسل بعدی مک بوک ایر احتمالا در رنگ‌های شاد عرضه خواهد شد

مک بوک اپل

گفته می‌شود اپل قصد دارد مک‌ بوک ایر بعدی را با گزینه‌های رنگی مشابه آی‌مک ۲۴ اینچی روانه‌ی بازار کند.

به گزارش اپل‌اینسایدر و با استناد به گفته‌ی جان پراسر، افشاگر نام‌آشنای محصولات اپل، غول دنیای فناوری قصد دارد نسل بعدی مک‌بوک ایر را در رنگ‌های مختلفی روانه‌ی بازار کند. تاکنون جان پراسر در افشای جزئیات محصولات اپل از قبیل مشخصات و رنگ نسبتا دقیق بوده است؛ بنابراین نباید از آخرین ادعای او درباره مک‌بوک ایر بعدی غافل شد. پراسر در آخرین ویدیوی کانال یوتیوبش ادعا می‌کند که از منبع خود در مورد نمونه اولیه آبی‌رنگ مک‌بوک ایر اطلاعاتی کسب کرده است.

منبع مذکور با انتشار تصویری قدیمی یکی از رویدادهای اپل، ادعا می‌کند غول فناوری مانند گذشته استفاده از رنگ‌های گوناگون را برای محصولات سطح پایین‌تر و مصرفی خود در نظر خواهد گرفت. از قرار معلوم، کامپیوترهای مک حرفه‌ای در همان گزینه‌های رنگی گذشته، یعنی خاکستری فضایی و نقره‌ای عرضه خواهند شد. برای یادآوری، کوپرتینویی‌ها کامپیوترهای مک پایه را با رنگ‌های شاد و مدل‌های پرو را با گزینه‌های رنگی محدود عرضه می‌کردند.

 

پراسر معتقد است مک‌بوک ایر جدید در گزینه‌های رنگی مشابه آی‌مک ۲۴ اینچی عرضه خواهد شد. اپل در زبان طراحی آی‌مک ۲۰۲۱ از رنگ‌های تیره در پشت محصول و رنگ‌های روشن در جلوی آن بهره گرفته است. تصاویر مفهومی به اشتراک گذاشته‌شده توسط پراسر مک‌‌بوک ایر را با طراحی رنگ پاستیلی نشان می‌دهد.

 

بر اساس گزارش‌های قبلی و با استناد به گفته‌های مارک گِرمن از بلومبرگ، اپل قصد دارد به‌زودی نسخه‌ی بعدی مک‌بوک ایر را با زبان طراحی جدید و انبوهی از بهبودهای دیگر رونمایی و روانه‌ی بازار کند. افزون بر این، ادعا می‌شود اپل با حفظ نمایشگر ۱۳ اینچی فعلی و کاهش حاشیه‌های آن، توانسته است شاسی مک‌بوک ایر بعدی را در مقایسه با نسل کنونی کاهش بدهد. این شرکت همچنین تولید یک نسخه‌ی ۱۵ اینچی را مورد ارزیابی قرار داده است؛ البته منابع ناشناس ادعا می‌کنند که معرفی این نسخه ممکن است به زمان دیگری موکول شود.

 

اپل در کنفرانس توسعه‌دهنده ۲۰۲۱ اعلام کرد که طی یک ضرب‌الاجل دوساله تمامی کامپیوترهای مک را به پردازنده‌ی اپل سیلیکون مجهز می‌کند. تاکنون محصولات معرفی‌شده برای عموم مصرف‌کنندگان بوده است؛ بنابراین در ادامه کانون توجه اپل احتمالا روی دسته‌ی حرفه‌ای همچون آی‌مک پرو و مک پرو معطوف خواهد شد.

 

اعتقاد بر این است که کوپرتینویی‌ها در حال تولید کامپیوترهای بالارده‌ی آی‌مک و مک‌بوک پرو برای عرضه در سال آینده‌ی میلادی و مک پرو جدید با حداکثر ۳۲ هسته‌ی پردازنده‌ی مرکزی (CPU) برای عرضه در سال ۲۰۲۲ هستند. با توجه‌ به شایعات قبلی، انتظار می‌رود ابعاد مک پرو مجهز به پردازنده‌ی اپل سیلیکون تقریبا به‌اندازه‌ی نصف کامپیوتر فعلی باشد. گفته می‌شود اپل پردازنده‌های مک‌های حرفه‌ای را به‌طور چشمگیری بهبود خواهد بخشید و از هسته‌های پردازشی بیشتری استفاده خواهد کرد که می‌تواند عملکرد قوی‌ترین کامپیوترهای مک را تضمین کند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *