اخبار اپل

آیفون ۱۳ احتمالا از شارژ بی‌سیم معکوس پشتیبانی می کند

به نظر می‌رسد که اپل می‌خواهد از سیم‌پیچ مربوط به شارژ شدن بی‌سیم بزرگتری در سری آیفون ۱۳ استفاده کند. انجام این کار توسط اپل نه تنها باعث بهبود کنترل بهتر گرما و پشتیبانی از وات‌های بالاتر می‌شود، بلکه می‌تواند قابلیت شارژ کردن بی‌سیم معکوس را هم به آیفون‌ها اضافه کند.

شاید علت انجام این کار و استفاده از آهن‌ربا‌های MagSafe قوی‌تر در نسل بعدی آیفون، به دلیل استفاده از سیم‌پیج بزرگتر در قسمت مربوط به شارژ شدن بی‌سیم آیفون باشد.  افزایش اندازه‌ی سیم‌پیچ مربوط به شارژ شدن بی‌سیم آیفون باعث می‌شود که آیفون‌ها بتوانند دیگر دستگاه‌ها را هم به صورت بی‌سیم شارژ کنند.

اپل می‌تواند از کویل‌ (سیم‌پیچ القایی) بسیار بزرگ‌تری در آیفون ۱۳ استفاده کند. کویل بزرگ‌تر سطح مورد استفاده برای شارژ بی‌سیم را افزایش می‌دهد که مزایای زیادی به همراه خواهد داشت. این شامل سهولت در مدیریت تجمع گرما و همچنین امکان استفاده از سرعت شارژ بالاتر است.

اندازه کویل شارژ همچنین ممکن است آیفون را قادر به شارژ دستگاه‌های دیگر در حالت شارژ معکوس کند. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد  محصولاتی نظیر کیس شارژ بی‌سیم ایرپاد را با بهره‌گیری از سطح پشتی آیفون (محل قرارگیری کویل‌) شارژ کنند. چندی پیش مارک گِرمن از بلومبرگ در گزارشی ادعا کرد که اپل مشتاق است نسل بعدی آیپد پرو را به قابلیت شارژ بی‌سیم و شارژ معکوس مجهز کند.

در سال ۲۰۱۹ شایعاتی مبنی بر ویژگی شارژ بی‌سیم معکوس در خانواده آیفون ۱۱ وجود داشت؛ اما در نهایت اپل گوشی‌های یادشده را بدون قابلیت مذکور رونمایی و روانه‌ی بازار کرد. گفته می‌شود اپل سخت‌افزار لازم برای استفاده از شارژ بی‌سیم را در بطن آیفون ۱۱ قرار داده، اما ظاهراً آن را به دلایلی نام معلوم غیر فعال کرده است. حال اپل‌اینسایدر با استناد به گفته‌های افشاگری به نام مکس وینباخ گزارشی تدوین کرده است که نشان می‌دهد غول دنیای فناوری بالاخره آیفون ۱۳ را به قابلیت مورد بحث مجهز خواهد کرد.

اپل در زمان معرفی خانواده‌ی آیفون‌ ۱۲ از شارژر مگ‌سیف (MagSafe) رونمایی کرد که با استفاده از آهن‌رباهای استفاده‌شده در پشت آیفون‌های جدید، به‌صورت بی‌سیم به گوشی متصل می‌شود و آن ‌را شارژ می‌کند. سیستم شارژ بی‌سیم مگ‌سیف این امکان را برای سری آیفون ۱۲ فراهم می‌کند که با سرعت ۱۵ وات به‌صورت بی‌سیم شارژ شوند که تقریبا دوبرابر سریع‌تر از شارژهای بی‌سیم شخص ثالث است. بااین‌حال، اپل می‌تواند در نسل بعدی آیفون این ۱۵ وات را به سطوح بالاتری برساند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *