اخبار اپل

تنها ۱۲% کاربران آیفون به اپ‌ها اجازه‌ی ردیابی داده‌اند

ios 14.5

شکی وجود ندارد که قابلیت Anti App Tracking که اپل با انتشار iOS 14.5 آن را در دسترس کاربران آیفون قرار داد، تأثیر بسیار زیادی را بر روی شرکت‌های فعال در زمینه‌ی نمایش تبلیغات هدفمند و تمامی شرکت‌هایی که به‌گونه‌ای دارای کسب و کاری این‌چنینی هستند خواهد گذاشت.

از جمله شرکت‌هایی که تحت تأثیر این موضوع قرار خواهند گرفت می‌توان به شرکت فیسبوک و شرکت زیر مجموعه‌ی آن یعنی اینستاگرام اشاره کرد. این شرکت‌ها جزء شرکت‌های هستند که بیشترین تأثیر را از این اقدام اپل خواهند دید و از زمان رونمایی و استفاده از این قابلیت در سیستم عامل iOS 14 همواره به آن اعتراض کرده‌اند.

با وجود اینکه از مدت‌ها پیش و تا قبل از منتشر شدن نسخه‌ی نهایی iOS 14.5 هم می‌شد حدس‌ و گمان‌هایی را درباره‌ی مقدار تأثیر استفاده از این قابلیت توسط کاربران بر روی شرکت‌های مختلف زد، اما اکنون اطلاعاتی درباره‌ی این موضوع منتشر شده‌اند که ما را به شکل بهتری با تأثیر قابلیت Anti App Tracking آشنا می‌کنند.

شرکت Flurry Analytics که تحت مالکیت شرکت Verizon Media قرار دارد، ارائه‌دهنده‌ی سرویس‌های مربوط به تحلیل اطلاعات بر روی بیشتر از یک میلیون اپلیکیشن است و این شرکت ماهانه اطلاعات بیش از دو میلیارد گوشی موبایل را جمع آوری می‌کند.

با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط شرکت Flurry می‌توانیم بگوییم که بعد از عرضه‌ی iOS 14.5 و نصب آن توسط کاربران، در سرتاسر جهان تنها %۱۲ کاربران آیفون به اپ‌های مختلف اجازه‌ی ردیابیشان را داده‌اند. همچنین باید بگوییم که در کشور آمریکا تنها %۴ از کاربران آیفون این اجازه را به اپ‌های مختلف داده‌اند.

در صورتی که با قابلیت Anti App Tracking آشنا نباشید برای روشن شدن این موضوع باید بگوییم که این قابلیت جدید در زمانی که یک اپ بخواهد به اطلاعاتی مانند ID گوشی برای ردیابی کاربر در زمان کار با آن اپ یا در زمان استفاده از اپ‌های دیگر دسترسی داشته باشد، مجبور است تا با نمایش یک پیغام از کاربر اجازه بگیرد.

اگر کاربری تصمیم بگیرد تا با اجازه ندادن مانع از ردیابی اپ خاصی شود، آن اپ دیگر نمی‌تواند به‌درستی کاربر در حال استفاده از آن را تشخیص دهد تا با جمع‌آوری اطلاعات به آن فرد تبلیغات هدفمند و متناسبش را نمایش دهد.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *