اخبار اپل

آیفون‌های ۲۰۲۲ عکاسی با موبایل را وارد مرحله جدیدی می‌کنند

آیفون اپل

تحلیلگر مطرح محصولات اپل، «مینگ-چی کو» در جدیدترین یادداشتش به ویژگی‌های آیفون‌های ۲۰۲۲ اشاره کرده است. به اعتقاد کو، سال آینده تنها با آیفون‌های ۶.۱ و ۶.۷ روبه‌رو می‌شویم و دیگر خبری از آیفون مینی ۵.۴ اینچی نخواهد بود.

یکی از قابلیت‌های جدید مدل‌های قدرتمند آیفون‌های ۲۰۲۲ یا آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس، دوربین ۴۸ مگاپیکسلی خواهد بود که علاوه بر ارائه تصاویر با این رزولوشن، با استفاده از ترکیب ۴ پیکسل، عکس‌های ۱۲ مگاپیکسلی هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

این دوربین با تکنیک ترکیب پیکسل‌ها، تصاویری ۱۲ مگاپیکسلی با پیکسل‌های ۲٫۵ میکرومتری می‌تواند ثبت کند.با این ویژگی، اپل می‌تواند اندازه پیکسل را به ۲.۵ میکرومتر برساند که بسیار بزرگتر از آیفون ‍۱۲ و آیفون ۱۳ و حتی رقبای اندرویدی است. به باور این تحلیلگر، آیفون ۱۴ کیفیت عکاسی با دوربین موبایل را وارد مرحله جدیدی می‌کند.

در‌حال‌حاضر، دوربین اصلی گوشی‌های سری آیفون 12 تصاویر ۱۲ مگاپیکسلی را با پیکسل‌های ۱٫۷ میکرومتری ثبت می‌کند. مینگ چی کوئو پیش‌بینی می‌کند آیفون 13 حسگر ۱۲ مگاپیکسلی را حفظ کند؛ اما ابعاد پیکسل‌ها را به دو میکرومتر برساند و ابعاد حسگر اندکی افزایش پیدا ‌کند. افزون‌براین، پیش‌بینی شده است گوشی‌های سری آیفون 14 در زمینه‌ی فیلم‌برداری 8K حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند.

با توجه به این موضوع، آیفون‌های ۲۰۲۲ می‌توانند تصاویر و ویدیوهای بهتر و مناسب‌تری برای دستگاه‌های واقعیت افزوده و ترکیبی بگیرند و تجربه کاربری افراد را بهبود می‌دهند.

سال ۲۰۲۳ گوشی‌های سری پرو آیفون 14 از دوربینی با بزرگ‌نمایی پریسکوپی استفاده می‌کنند. مینگ‌ چی کوئو اعتقاد دارد اپل در سال ۲۰۲۳ فناوری فیس ID را نیز به زیر صفحه‌نمایش منتقل می‌کند. انتظار می‌رود اپل در گوشی‌های سری آیفون 13 ابعاد بریدگی بالای صفحه‌نمایش را حدودا ۱۰ درصد کاهش دهد. این بریدگی دربردارنده‌ی حسگرهای فیس ID است.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *