اخبار اپل

ضخامت و برآمدگی دوربین آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو را افزایش می‌یابد

آیفون 13

اعتقاد بر این است که فناوری‌های جدید استفاده‌شده در سری گوشی‌های آیفون ۱۳، ممکن است منجر به افزایش ضخامت بدنه‌ی دستگاه شود. همچنین، گفته می‌شود غول دنیای فناوری ماژول‌های دوربین را بازطراحی کرده و به موجب آن، اندازه و ضخامت دوربین‌ها به‌طور قابل‌توجهی بزرگ‌تر می‌شود. طبق طرح‌واره‌های دیده‌شده توسط MacRumors، بدنه‌ی دستگاه ۰٫۱۷ میلی متر ضخیم تر خواهد بود.

ضخامت مدل‌های آیفون ۱۳ از ۷.۴ میلی‌متر نسل کنونی به ۷.۵۷ میلی‌متر افزایش پیدا می‌کند که البته این افزایش ۰.۱۷ میلی‌متری برای اکثر کاربران قابل تشخیص نخواهد بود.

در حالی که این افزایش ضخامت قابل چشم‌پوشی است، نمی‌توان به همین راحتی از برآمدگی بیشتر دوربین گذشت. برآمدگی دوربین آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو در محدوده ۱.۵ تا ۱.۷ میلی‌متر قرار دارد، اما برای نسل آینده آن‌ها این میزان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

انتظار می‌رود ضخامت برآمدگی دوربین آیفون ۱۳ به ۲.۵۱ میلی‌متر برسد و این برآمدگی برای مدل پرو برابر ۳.۶۵ میلی‌متر باشد. در نسل بعدی آیفون‌ها بجای اینکه هر لنز به صورت جداگانه بیرون آمده باشد، کل ماژول ضخامتش افزایش می‌یابد و طراحی مشابه آیپد پرو ۲۰۲۰ پیدا می‌کند.

در کنار افزایش ضخامت، ابعاد کلی ماژول دوربین اصلی هم افزایش خواهد داشت. ابعاد ماژول دوبین آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو برابر ۲۸ در ۳۰ میلی‌متر است، اما در آیفون ۱۳ به ۲۹ در ۲۹ میلی‌متر می‌رسد تا طراحی مربعی داشته باشد. در مدل پرو، ابعاد این ماژول برابر ۳۶ در ۳۷ میلی‌متر خواهد بود. بنابراین احتمالا دوربین مدل پرو و پرو مکس در نسل جدید آیفون یکی خواهد بود.

طبق شایعات، فناوری لرزشگیر سنسور شیفت احتمالا به آیفون ۱۳ پرو هم راه پیدا می‌کند و شاید حتی به نسخه استاندارد هم اضافه شود. این فناوری در کنار بهبود عملکرد لرزشگیر، کیفیت خروجی در شب را هم افزایش می‌دهد.

این احتمال وجود دارد که آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس برای سنسور استاندارد و اولترا واید به چنین فناوری مجهز شوند، بنابراین اپل چاره‌ای جز افزایش اندازه و ضخامت ماژول دوربین آن‌ها نخواهد داشت. شاید کوپرتینویی‌ها تصمیم بگیرند که محل قرارگیری دکمه‌های روی فریم را هم تغییر دهند.

به‌طور کلی، انتظار نمی‌رود که تغییرات اساسی در مؤلفه‌های طراحی آیفون ۱۳ رخ دهد و احتمالا غول دنیای فناوری در آیفون ۱۳ از همان زبان طراحی آیفون‌های ۲۰۲۰ بهره خواهد گرفت. بااین حال، می‌توان روی پیشرفت دوربین، پردازنده سریع‌تر، تراشه و مودم 5G جدید، افزایش عمر باتری و برخی بهبودهای دیگر حساب کرد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *