اخبار اپل, ویژه

فروش آیفون ۱۲ می‌تواند رکورد فروش آیفون ۶ را بشکند؟

به ‌گفته‌ی تحلیلگران ودبش، سری آیفون ۱۲ فروش کم‌سابقه‌ای تجربه می‌کند و این امر ممکن است به فروش ۲۵۰ میلیون دستگاه آیفون در سال ۲۰۲۱ منجر شود.

تاکنون، گزارش‌های متعددی مبنی ‌بر فروش فراتر از انتظار خانواده آیفون ۱۲ منتشر شده است و شواهد نشان می‌دهد که گوشی‌های مذکور در چرخه‌ی فروش بی‌سابقه‌ای قرار گرفته‌اند که می‌تواند به شکسته‌ شدن رکورد فروش آیفون ۶ منجر شود. حال تحلیلگران ودبش در یادداشتی خطاب به سرمایه‌گذاران، مُهر تأیید دیگری بر این ماجرا می‌زنند.

به‌ گزارش اپل‌اینسایدر، تحلیلگران ودبش با زیر نظر گرفتن تحرکات زنجیره‌ی تأمین در آسیا، هیچ تغییر و کاهشی در سفارش تولید یا تقاضا طی سه هفته گذشته مشاهده نکرده‌اند. این در حالی است که برخی گزارش‌ها از کاهش تولید آیفون در چین خبر می‌دادند. گفته می‌شود برای سه‌ماهه‌ی منتهی به مارس ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰)، سفارش ساخت آیفون در محدوده ۵۶ تا ۶۲ میلیون دستگاه باقی مانده است و به ‌نظر می‌رسد که حجم تولید در سه‌ماهه‌ی منتهی به ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد و تیر ۱۴۰۰) اساسا بدون تغییر بوده است و در محدوده ۴۰ میلیون دستگاه برآورد می‌شود. دنیل ایوز و استرکر بکی در این باره می‌گویند:

طی چند سال اخیر بدین گونه شاهد رشد صعودی برای گوشی‌های آیفون نبوده‌ایم و تنها دوره مشابه و قابل مقایسه با آیفون ۱۲، راه‌اندازی آیفون ۶ در سال ۲۰۱۴ است.

در این گزارش، آمده است که فروش در خور توجه آیفون ۱۲ باعث شده وال استریت فروشی بالغ ‌بر ۲۲۰ میلیون دستگاه برای سال ۲۰۲۱ پیش‌بینی کند. ودبش ادعا می‌کند که غول دنیای فناوری می‌تواند ۲۴۰ میلیون دستگاه آیفون به فروش برساند و حتی ممکن است این رقم به ۲۵۰ میلیون افزایش یابد. این ارقام یک رکوردشکنی را در سال جاری برای اپل نوید می‌دهند و این شرکت ممکن است رکورد ۲۳۱ میلیون دستگاه آیفون را که در سال ۲۰۱۵ به ثبت رسانده بود، پشت سر بگذارد.

براساس گزارش‌های قبلی، مدل‌های پرو آیفون ۱۲، سهم عمده فروش را به خود اختصاص داده‌اند؛ بنابراین اپل از متوسط ​​قیمت بالاتر فروش بهره می‌برد. ودبش همچنین با بررسی زنجیره‌ی تأمین، ادعا می‌کند که رویداد رونمایی از سری آیفون ۱۳، در هفته‌ی سوم ماه سپتامبر (شهریور ۱۴۰۰)، برگزار خواهد شد. بااین‌حال، عرضه محصول می‌تواند در هفته‌های ابتدایی اکتبر (مهر) رخ دهد.

گفته می‌شود اپل در حال برنامه‌ریزی برای افزایش سفارش‌های تولید برای آیفون ۱۳ در حدود ۱۰۰ میلیون دستگاه است. در مقام مقایسه، این رقم برای آیفون ۱۲، قبل از شیوع ویروس کرونا ۸۰ میلیون دستگاه برآورد می‌شد. ودبش می‌افزاید:

درحالی‌که این تعداد طی ماه‌های آینده به‌وضوح تغییر خواهد کرد، ما معتقدیم که این امر بیانگر افزایش اعتماد به نفس تیم کوک و شرکت است که به موجب آن، چرخه‌ی تولید محصولات مبتنی‌ بر فناوری 5G تا سال ۲۰۲۳ گسترش خواهد یافت. بازگشایی مراکز پس ‌از واکسیناسیون ممکن است در افزایش فروش تأثیرگذار باشد.

پیش‌بینی می‌شود مدل‌های پرو آیفون ۱۳ به ۱ ترابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی مجهز شوند و استفاده از حسگر لایدار در تمام مدل‌های آیفون ۱۳ گسترش یابد. طبق شایعات، اپل ممکن است درگاه لایتنینگ را از برخی مدل‌های آیفون ۱۳ حذف کند؛ اما مینگ‌چی کو، تحلیلگر نام‌آشنای محصولات اپل، معتقد است که اپل تا عمومی ‌شدن لوازم جانبی مگ‌سیف، از حذف درگاه لایتنینگ صرف ‌نظر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *