اخبار اپل, ویژه

آیفون 11 شش ماه زیر آب دوام آورد!

با اینکه گوشی‌های دارای گواهینامه IP68 تا عمق دو متر و به مدت 30 دقیقه دوام می‌آورند، اما اگر بیشتر از آن بشود چه؟ همیشه داستان‌های معجزه آسایی وجود دارد که این تلفن‌های هوشمند برای مدت طولانی‌تری در آن شرایط زنده مانده‌اند اما در جدیدترین مورد یک مدل 6.1 اینچی آیفون 11 از کف دریاچه‌ای در بریتیش کلمبیا بازیابی شد و عجیب‌تر از آن این است که پس از شش ماه روشن شد.

زوجی غواصی گوشی آیفون 11 را در اعماق دریا پیدا کردند و به صاحبش تحویل دادند. با اینکه این گوشی شش ماه در کف دریا بود، همچنان به‌خوبی کار می‌کرد.

آیفون 11 اپل به‌مدت شش ماه در کف دریاچه‌ای در بریتیش کلمبیا افتاده بود تا اینکه غواصی گوشی را پیدا کرد و آن را به صاحبش تحویل داد. به‌گفته‌ی CBC، گوشی را کلایتون هلکنبرگ و همسرش، هدر، پیدا کردند. این زوج از غواصی در اعماق دریاچه‌ها لذت می‌برند و اشیا‌ی گم‌شده را پیدا می‌کنند.

در غواصی اخیر، کلایتون در اعماق دریاچه تلفن‌همراه تاشو و هسرش، هدر، آیفون 11 پیدا کردند. این آیفون به شخصی به نام فاطمه قدسی تعلق داشت که ماه سپتامبر هنگام سوار‌شدن بر قایق اتفاقی برایش رخ داد. خانم قدسی درباره‌ی این واقعه توضیح داد:

در وضعیتی قرار گرفتم که تعادلم را از دست دادم و تلفن‌همراهم را در آب انداختم. افراد حاضر گفتند یافتن آن در چنین آب‌های عمیقی ناممکن است؛ ازاین‌رو، با ناامیدی به ونکوور برگشتم و گوشی تلفن‌همراه جدیدی خریدم؛ اما از عکس‌ها و مخاطبان و سایر اطلاعاتم نسخه‌ی پشتیبان تهیه نکرده بودم.

فاطمه قدسی پس از دریافت یک پیام مبنی بر پیدا شدن گوشی گم شده خود فکر کرد که دوستانش او را سر کار گذاشته‌اند اما در آخر این شخص متقاعد شد که گوشی گم شده‌اش پیدا شده است.تنها مشکل به‌وجود‌آمده این بود که میکروفن آیفون 11 خراب شده بود؛ اما تمام قسمت‌های دیگر کاملا سالم بودند. خانم قدسی که هنوز از بازگشت تلفنش متعجب شده بود، گفت: «در ابتدا کاملا شوکه شدم؛ زیرا فکر نمی‌کردم تلفن‌همراهم پیدا شود و از همه مهم‌تر سالم باشد.»

این نکته را نیز باید بگوییم که وقتی کلایتون هلکنبرگ وسایل اشخاص را در دریاچه پیدا می‌کند، هیچ پولی از صاحب آن وسایل درخواست نمی‌کند. سال گذشته، وی بیش از ۱۰۰ عدد عینک آفتابی و ۲۶ دستگاه‌ گوشی تلفن‌همراه و ۲ دستگاه دوربین گوپرو (GoPro) پیدا کرد. امسال نیز تابه‌حال، ۳۵ عدد عینک آفتابی و ۵ دستگاه گوشی تلفن‌همراه و یک دستگاه دوربین GoPro را پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *