اخبار تکنولوژی, ویژه

مدیرعامل کلاب هاوس هک شدن این شبکه اجتماعی را تکذیب کرد

کلاب هاوس

مدیرعامل کلاب هاوس در واکنش به گزارش اخیر با محوریت هک این شبکه‌ی اجتماعی، به‌صراحت می‌گوید خبر هک شدن کلاب هاوس کذب است و رخنه‌ی اطلاعات رخ نداده است.

پل دیویسن، مدیرعامل کلاب هاوس (Clubhouse)، روز گذشته اعلام کرد گزارش فاش شدن داده‌های شخصی کاربران این شبکه‌ی اجتماعی، حقیقت ندارد. سایبر نیوز گزارش داده بود یک دیتابیس SQL شامل ID، نام، نام کاربری، ID توییتر و اینستاگرام و تعداد فالورهای کاربران کلاب هاوس در انجمن هکری آنلاینی منتشر شده است. مطابق ادعای سایبر نیوز، به ‌نظر نمی‌رسد اطلاعات حساسی مثل شماره‌ی کارت بانکی در بین اطلاعات‌ فاش‌شده وجود داشته باشد.

آن‌طور که ورج می‌نویسد، کلاب هاوس به ‌شکل فوری به گزارش واکنش نشان نداد تا بررسی‌هایی انجام بدهد. دیویسن می‌گوید او و اعضای تیمش پس از انجام تحقیقات متوجه شده‌اند که کلاب هاوس با رخنه‌ی اطلاعات مواجه نشده است.

دیویسن در پاسخ به سؤالی درباره‌ی هک شدن کلاب هاوس، می‌گوید: ‌«خیر؛ این گزارش گمراه‌کننده، غلط و تله‌کلیک است، ما هک نشده‌ایم. داده‌های مورد اشاره همگی اطلاعات عمومی پروفایل در اپلیکیشن ما هستند. به ‌همین دلیل پاسخ به این سؤال قطعا منفی است.»

هفته‌ی گذشته سایبر نیوز ادعا کرده بود اطلاعات ۵۰۰ میلیون نفر از کاربران لینکدین استخراج و روی انجمنی آنلاین آپلود شده است. این شرکت تحت مدیریت مایکروسافت در بیانیه‌ای فوری اعلام کرد داده‌های هیچ‌یک از حساب‌های خصوصی کاربران فاش نشده‌ است.

کلاب هاوس در سال اول فعالیتش رشد انفجاری تجربه کرد؛ آن هم با اینکه صرفا روی iOS در دسترس قرار دارد و بدون داشتن دعوت‌نامه نمی‌توان مستقیما در آن ثبت ‌نام کرد. طبق آمار، کلاب هاوس بیش از ۱۰ میلیون بار دانلود شده است. توییتر، لینکدین، دیسکورد، اسپاتیفای و اسلک همگی پلتفرمی شبیه به کلاب هاوس راه‌اندازی کرده‌اند یا در حال کار روی چنین پلتفرمی هستند. گفته می‌شود فیسبوک نیز به‌زودی  سرویس مشابهی معرفی می‌کند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *