اخبار اپل, ویژه

آیفون ۱۲ پرفروش‌ترین گوشی جهان در ژانویه ۲۰۲۱

آیفون 12

اواخر ۲۰۲۰ بود که اپل از چهار گوشی سری آیفون ۱۲ رونمایی کرد و حالا طبق جدیدترین گزارش Counterpoint Research، نسخه استاندارد این خانواده به پرفروش‌ترین گوشی جهان در ژانویه ۲۰۲۱ تبدیل شده است.

سال گذشته میلادی آیفون ۱۱ پرفروش‌ترین گوشی جهان بود و حالا به نظر می‌رسد آیفون ۱۲ در چنین مسیری گام برمی‌دارد چرا که این دستگاه توانسته در اولین ماه ۲۰۲۱ بالاترین فروش را در میان سایر گوشی‌های هوشمند تجربه کند.

آیفون ۱۲ تنها گوشی پرفروش اپل در ژانویه ۲۰۲۱ نبوده و در حقیقت نسخه پرو مکس و پرو این سری هم به ترتیب در رتبه دوم و سوم پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار قرار گرفته‌اند. این محصولات در مجموع ۷۱ درصد از کل فروش اپل در این ماه را به خود اختصاص داده‌اند.

پس از این دستگاه‌ها، آیفون ۱۱ به چشم می‌خورد که با توجه به ویژگی‌ها و قیمت مناسبش، چنین فروشی طبیعی به نظر می‌رسد.

فروش آیفون 12

بزرگترین بازنده در لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های جهان در ژانویه ۲۰۲۱، آیفون ۱۲ مینی است که در رتبه هشتم جدول قرار دارد. چنین رتبه‌ای نشان‌دهنده عدم استقبال کاربران از این گوشی کامپکت است.

این گوشی هوشمند فروش بالایی را در بازار تجربه نمی‌کند و گزارش‌هایی درباره توقف تولیدش هم منتشر شده، با این حال به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها با وجود چنین فروش ناامیدکننده‌ای همچنان به توسعه آیفون ۱۳ مینی ادامه می‌دهند و می‌خواهند این دستگاه را روانه بازار کنند.

در لیست پرفروش‌ترین‌های ژانویه ۲۰۲۱ مدل ۲۰۲۰ گوشی آیفون SE هم به چشم می‌خورد که در رتبه دهم خودنمایی می‌کند. بنابراین ۶ گوشی حاضر در این فهرست محصولات اپل هستند و سایر آن‌ها توسط شیائومی و سامسونگ تولید شده‌اند.

شیائومی با گوشی‌های ردمی ۹A و ۹ به ترتیب در رتبه‌های پنجم و ششم جدول قرار گرفته و گوشی گلکسی A21S شرکت سامسونگ را در رتبه هفتم نمایندگی می‌کند. گوشی گلکسی A31 این کمپانی کره‌ای هم توانسته در رتبه نهم جدول قرار بگیرد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *