اخبار اپل

آیفون ۱۲ ، پرفروش‌ترین گوشی دنیا از ابتدای سال ۲۰۲۱

آیفون 12

طبق تحقیقات انجام‌شده، سری آیفون ۱۲ توانسته‌ است بیشترین سهم درآمد و حجم فروش در سه‌ماهه نخست ۲۰۲۱ را از آن خود کنند.

گوشی‌ آیفون ۱۲ از زمان عرضه تاکنون فروش چشمگیری را تجربه کرده و توانسته با سهم بازار ۵ درصدی از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون به پرفروش‌ترین موبایل بازار تبدیل شود.

در رتبه دوم با فاصله بسیار نزدیکی آیفون ۱۲ پرو مکس قرار دارد که ۴ درصد سهم بازار را در اختیار خود دارد. به همین ترتیب آیفون ۱۲ پرو با سهم بازار ۳ درصدی سومین گوشی پرفروش سه ماهه اول سال جاری بوده است.

موسسه کانترپوینت دلیل موفقیت اپل را تقاضای زیاد کاربران برای خرید گوشی‌های ۵G و تاخیر به وجود آمده از سال ۲۰۲۰ در نتیجه شیوع ویروس کرونا اعلام کرده است.

پرفروش ترین گوشی ها

در لیست ۱۰ گوشی پرفروش سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ نام شرکت‌های شیائومی و سامسونگ به چشم می خورد که با گوشی‌های مقرون به صرفه خود رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند. رتبه‌های پنجم، ششم و هشتم به ترتیب با گوشی‌های ردمی ۹A، ردمی ۹ و ردمی نوت ۹ به شیائومی رسیده است. سامسونگ نیز با گلکسی A12 رتبه هفتم، گلکسی A21 رتبه نهم و گلکسی A31 رتبه دهم را به دست آورده است.

در این گزارش وضعیت گوشی‌های موبایل بر اساس درآمد کسب شده نیز عنوان شده که نتایج آن کاملا متفاوت است. گوشی آیفون ۱۲ پرو مکس علیرغم اینکه فقط ۴ درصد سهم بازار را در اختیار داشته، به طور باورنکردنی، در سه ماهه گذشته ۱۲ درصد از کل درآمد بازار گوشی‌های هوشمند را کسب کرده است. آیفون ۱۲ با ۱۱ درصد و آیفون ۱۲ پرو با ۹ درصد رتبه‌های دوم و سوم لیست پردرآمدترین گوشی‌های سه ماهه اول سال را تشکیل می‌دهند.

همچنین تمام سه مدل پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گلکسی S21 در این لیست قرار گرفته‌اند. گلکسی S21 اولترا با سهم ۳ درصدی مقام پنجم را به خود اختصاص داده است. گلکسی S21 با سهم ۲ درصد و گلکسی S21 پلاس با سهم یک درصدی رتبه‌های هفتم و نهم لیست را تشکیل می‌دهند. در مجموع سری گلکسی S21 سامسونگ ۶ درصد درآمد بازار گوشی‌های موبایل در سه ماهه اول سال جاری را کسب کرده‌اند.

 

گوشی میت ۴۰ پرو هواوی نیز با سهم ۲ درصدی خود در لیست دیده‌ می‌شود. این امر بسیار چشمگیر است زیرا این گوشی فقط در چین عرضه شده است اما به نظر می‌رسد نام هواوی برای آخرین بار در این لیست قابل مشاهده باشد.

موسسه کانترپوینت ادعا می‌کند که موفقیت این پرچمداران باعث شده است تا درآمد جهانی بازار گوشی‌های موبایل در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برسد که نوعی رکورد محسوب می‌شود. همچنین اگر از آیفون ۱۱ و آیفون SE اپل چشم‌پوشی کنیم، مشخص است که شبکه ۵G به استاندار بازار موبایل تبدیل شده است.

 

آیفون‌های ۲۰۲۰، بالغ بر ۳۵ درصد از کل درآمد گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده‌اند

سنجش عملکرد بازار گوشی‌ هوشمند با درنظرگرفتن درآمد حاصل از فروش، آمار و ارقام را کمی عوض می‌کند. البته غول دنیای فناوری همچنان یکه‌تاز فهرست کانترپوینت است. طبق آمار، آیفون ۱۲ پرو مکس در سه‌ماهه گذشته سهم ۱۲ درصدی از کل درآمد گوشی‌های هوشمند را به دست آورده است. آیفون ۱۲ استاندارد با ۱۱ درصد، آیفون ۱۲ پرو با ۹ درصد و آیفون ۱۱ با ۳ درصد در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. آیفون ۱۲ مینی و آیفون SE، سبب شده‌اند گوشی‌های اپل عرضه‌شده در ۲۰۲۰، به‌تنهایی ۳۵ درصد از درآمد جهانی را تشکیل بدهند.

 

کانترپوینت ادعا می‌کند که موفقیت این پرچم‌داران درآمد جهانی گوشی‌های هوشمند را در بازه‌ی سه‌ماهه‌ی ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسانده و رکورد جدیدی ثبت کرده است. به استثنای آیفون ۱۱ و آیفون SE اپل، واضح است که فناوری 5G به‌سرعت در بازار در حال تبدیل شدن به استاندارد است.

اپل طی سال‌های گذشته تعداد یا متوسط قیمت فروش را گزارش نکرده است. این امر تعیین دقیق تحلیل‌گران در پیش‌بینی‌هایی از این دست را دشوار می‌کند. این شرکت همچنین شاهد رکوردشکنی فروش و درآمد محصولات در سه‌ماهه دوم بود؛ از این‌رو، گمان می‌رود آیفون به دلیل تقاضای بالا و ادامه تأخیر در زنجیره تأمین، عملکرد مناسب خود را در سه‌ماهه‌ی سوم ادامه بدهد. اپل به‌تازگی رنگ بنفش را به گزینه‌های رنگی آیفون ۱۲ اضافه کرده است که شاید نظر طرفداران بیشتری را به گوشی یادشده جلب کند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *