اخبار اپل

آیفون 12 ارزش اپل را به 3 تریلیون دلار می‌رساند

آیفون 12 ارزش اپل را به 3 تریلیون دلار می‌رساند

ماه‌های آخر سال 2020 میلادی آیفون 12 وارد بازار شد که با استقبال زیادی از طرف دوست داران اپل مواجه شد. تصور می‌شود این فروش بالا در سال جدید هم ادامه داشته باشد و در پایان سال 2021 اپل به یک شرکت 3 تریلیون دلاری تبدیل شود. در جدید ترین یادداشت دو تحلیل‌گر «Wedbush»، به‌نام‌های دنیل ایوز و استرکر بک، به این موضوع اشاره شده است که عملکرد کمپانی اپل در سال 2021 نسبت به پیش‌بینی تحلیل‌گران وال استریت بهتر بوده و این غول آمریکایی می‌تواند با توجه به فروش بالای آیفون 12 تا پایان سال 2021 بالغ بر 240 میلیون گوشی به‌فروش برساند.

طبق احتمالاتی که این تحلیل‌گران بیان کرده‌اند، اپل در سال 2021 میلادی موفق به فروش 250 میلیون گوشی آیفون خواهد شد. تفاوتی میان فروش 240 یا 250 میلیونی آیفون نخواهد بود چون در هر دو صورت فروش اپل از پیش‌بینی 220 میلیونی وال استریت بیشتر است.
همچنین با وجود این حجم فروش در پایان سال کوپرتینویی‌ها رکورد خود در سال 2015 که فروش 231 میلیون آیفون بود می‌شکنند.
ازجمله دلایل این پیش‌بینی و احتمال، درخواست‌های بالا برای آیفون‌های جدید است و با توجه به این گفته که 350 میلیون استفاده کننده، مدل گوشی خود را بالا می‌برند، تاثیر زیادی روی میزان فروش اپل خواهد داشت.
کوپرتینویی‌ها در کنار فروش آیفون به درآمد بیشتری دست می‌یابند و میانگین قیمت آیفون برای آن‌ها بیشتر خواهد شد. طبق گفته کارشناسان، گوشی آیفون 12 پرو بالاترین محبوبیت و فروش را در میان کاربران جهان دارد.
طی ماه‌های اخیر خدمات اپل مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و خیلی‌ها این موضوع را از اصلی‌ترین موارد در رشد اپل در آینده می‌دانند اما تحلیل‌گران Wedbush همچنان آیفون 12 را محور اصلی درآمد این کمپانی در آینده می‌دانند.
طبق نظر این دو تحلیل‌گر فروش بالای آیفون و راندمان مناسب کمپانی کوپرتینیو می‌تواند ارزش این شرکت را در پایان سال جاری به 3 تریلیون دلار و شاید فراتر از آن برساند.
همچنین اخیراً تحلیل‌گران به خودروهای اپل اشاره کردند و این کار اپل را یک اقدام استراتژیک درست در زمانی کاملاً مناسب عنوان کردند.
احتمال می‌رود 3 تا 6 ماه آینده اپل سازنده خودروهای خود را معرفی کند. انتظاری که از ارزش بازار خودروهای برقی می‌رود این است که تا ده سال آینده از 5 تریلیون بالاتر برود و اپل حتی با سهم 5 تا 10 درصدی می‌تواند درآمد زیادی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *