اخبار اپل

با فروش بالای آیفون 12، درآمد اپل از مرز ۸۹ میلیارد دلار گذشت

فروش اپل

اپل نتایج گزارش مالی سه ماهه اول خود را برای سال ۲۰۲۱ اعلام کرده است که از موفقیت عالی آن ها حکایت دارد. این شرکت کسب درآمد این سه ماهه را 89.6 میلیارد دلار گزارش کرده که نشان از افزایش 54 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته دارد.درآمد اپل طی سه ماه گذشته با رشد ۵۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، به رقمی بالغ بر ۸۹.۶ میلیارد دلار رسید که ۴۷.۹ میلیارد دلار آن حاصل از فروشی گوشی‌های آیفون است.

براساس گزارش اپل، از این درآمد کسب شده  ۹.۱ میلیارد دلار حاصل از فروش سیستم مک، ۱۶.۹ میلیارد دلار به سرویس‌های اپل و ۷.۸ میلیارد دلار به بخش گجت‌های پوشیدنی، لوازم خانگی و لوازم جانبی مربوط می‌شود.

میزان فروش آیفون اپل به 47.94 میلیارد دلار رسیده که نسبت به فروش 28.96 میلیارد دلاری در سه ماهه مشابه سال گذشته، 65.5 درصد افزایش داشته است. سری آیفون 12 برای اولین بار از اتصال 5G پشتیبانی می کند که به افزایش فروش سالانه این سری از گوشی های اپل کمک شایانی کرده است. علاوه بر این، اپل با جایگزینی کناره های گرد آیفون ۱۲ با یک قاب مسطح آلومینیومی، طراحی دستگاه را دچار تغییراتی کرده که آن را شبیه به مدل های محبوب آیفون 4 و آیفون 4s درآورده است.

به نظر می‌رسد نه تنها آیفون ۱۲ بلکه آیفون ۱۱، آیفون XR و آیفون SE نیز در این درآمد بالا نقش داشته‌اند. اگرچه اپل داده‌های آماری مربوط به فروش هر یک از موبایل‌های خود را ارائه نمی‌دهد، اما می‌توان حدس زد که بخش عمده‌ای از این درآمد به آیفون ۱۲ مربوط می‌شود.

داده‌های آماری شرکت مشاور فناوری اطلاعات ۴۵۱ نشان می‌دهد میزان رضایت مشتریان آیفون ۱۲ بیش از ۹۹ درصد بوده است و تنها کمتر از یک درصد ابراز نارضایتی کرده‌اند که اکثر آنها کاربران آیفون ۱۲ مینی بوده‌‌اند که با قفل شدن نمایشگر یا اتصال ۵G مشکل داشته‌اند.

به لطف همه گیری ویروس کرونا و مانند سال گذشته، فروش آیپد نیز افزایش 79 درصدی را تجربه کرده و در طی سه ماهه اول مالی، سود اپل به واسطه آن، از 4.37 میلیارد دلار به 7.81 میلیارد دلار افزایش یافته است. کارمندانی که دورکاری کرده و یا بچه هایی که در کلاس های آنلاین شرکت می کنند، به ایجاد تقاضای شدید برای تبلت های اپل کمک کرده اند و همچنین بعد از کار یا امور مدرسه، از آن برای سرگرمی هایی از جمله پخش فیلم و موسیقی، بازی و غیره استفاده می کنند.

اپل در این سه ماه در بخش فروش سیستم‌های مک نیز رکورد جدیدی را ثبت کرد. این بخش موفق به کسب در آمد ۹.۱ میلیارد دلاری در همین سه ماه شد. تیم کوک مدیر عامل اپل در تماس تلفنی اعلام کرد که با کمک چیپست قدرتمند و جدید M1 ، فروش سیستم‌های مک افزایش یافته است.

از سوی دیگر سرویس‌های اپل از جمله اپل موزیک و آی‌کلاود نیز در کنار اپل فیتنس پلاس و اپل تی‌وی پلاس نیز موفق به کسب درآمد ۱۶.۹ میلیارد دلاری در سه ماهه اخیر شدند.

در بخش گجت‌های پوشیدنی، لوازم خانگی و لوازم جانبی نیز درآمد سه ماهه گذشته اپل ۷.۸ میلیارد دلار گزارش شده است. اپل در این بخش نیز رکورد فروش جدیدی را ثبت کرد و توانست رقم بالاتری نسبت به درآمد ۶.۳ میلیارد دلاری فصل قبل رقم بزند.

درآمد اپل به تفکیک محصولات برای سه‌ماهه ابتدایی ۲۰۲۱ 

  • آیفون: ۴۷.۹۴ میلیارد دلار (۶۵ درصد افزایش)
  • مک: ۹.۱ میلیارد دلار (۷۰ درصد افزایش)
  • آی‌پد: ۷.۸۱ میلیارد دلار (۷۹ درصد افزایش)
  • پوشیدنی‌ها، لوازم جانبی و خانه: ۷.۸۴ میلیارد دلار (۲۴ درصد افزایش)
  • سرویس‌ها: ۱۶.۹ میلیارد دلار (۲۶ درصد افزایش)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *