اخبار اپل

اپل در جایگاه نخست فروش تبلت در جهان

فروش آیپد اپل

آمار مؤسسه‌ی IDC نشان می‌دهد اپل در فصل اول ۲۰۲۱ بیشترین تعداد تبلت را عرضه کرده. ظاهرا بازار تبلت در این بازه‌ی زمانی رشد سالانه‌ی ۵۵٫۲ درصدی تجربه کرده است.

فروش تبلت‌ در سه‌ماهه‌ی نخست ۲۰۲۱ عملکرد برجسته‌ای داشت و رشد سالانه‌ی ۵۵٫۲ درصدی تجربه کرد. تعداد کل تبلت‌های عرضه‌شده به بازار در فصل اول سال جاری میلادی به ۳۹٫۹ میلیون واحد رسید. آخرین باری که بازار تبلت با چنین رشدی مواجه شد سال ۲۰۱۳ بود؛ در سال ۲۰۱۳ شاهد رشد سالانه‌ی ۵۶٫۹ درصدی بازار تبلت‌ها بودیم.

یکی از تحلیلگران IDC در یادداشتی می‌نویسد گسترش واکسیناسیون و بازگشایی دفاتر کاری ممکن است «نرخ دورکاری را کاهش بدهد؛ اما تا بازگشت به شرایط کاری عادی فاصله‌ی زیادی داریم و به همین دلیل انتظار می‌رود تقاضا برای تبلت و به‌‌خصوص تبلت‌های جداشدنی تا چند وقت دیگر ادامه داشته باشد.»

بر اساس گزارش مقدماتی IDC، اپل در سه‌ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۱ بالغ‌بر ۱۲٫۷ میلیون دستگاه آیپد عرضه کرده و ۳۱٫۷ درصد از سهم بازار را در اختیار گرفته است. تعداد آیپدهای عرضه‌شده در فصل اول ۲۰۲۱ در مقایسه با فصل اول ۲۰۲۰ با ۶۴٫۳ درصد رشد مواجه شد. در رتبه‌های بعدی به ترتیب سامسونگ، لنوو، آمازون و هواوی قرار می‌گیرند.

آیپد اپل

هفته‌ی گذشته اپل در گزارش مالی جدیدش از کسب درآمد رکوردشکن ۸۹٫۶ میلیارد دلاری در فصل دوم سال مالی ۲۰۲۱ خبر داد. این شرکت گزارش فروش جداگانه‌ی واحدهای تجاری خود را منتشر نمی‌کند؛ اما گفت آیپد با رشد سالانه‌ی ۷۹ درصدی مواجه شده و درآمد آن به ۷٫۸۱ میلیارد دلار رسیده است.

این آمار در حالی ثبت می‌شود که اپل به‌تازگی نسل جدید تبلت‌های سری آیپد پرو را معرفی کرده است. آیپد پرو 2021 که در ماه‌های آینده به بازار عرضه می‌شود، بهبودهای مناسبی (خصوصا در مدل ۱۲٫۹ اینچ) تجربه کرده است و انتظار می‌رود فروش خوبی برای آن ثبت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *