اخبار اپل

اپل به‌ دنبال استخدام مدیر باتجربه و فعال در حوزه رمزارز

اپل رمز ارز

اپل در وب‌سایت مخصوص استخدام، آگهی جذب نیروی متخصص در حوزه پرداخت‌های جایگزین با تجربه حداقل ۵ سال در زمینه رمزارزها به اشتراک گذاشته که خبر از تلاش این شرکت برای توسعه فناوری‌های مبتنی بر این حوزه می‌دهد.

حوزه رمزارزها در حال گسترش است و شرکت‌های بزرگ فناوری نیز به این بازار توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند. با توجه به متن آگهی استخدام اپل، به نظر می‌رسد این شرکت نیز قصد دارد روی سیستم‌های پرداخت جایگزین کار کند. در آگهی مربوطه به این نکته اشاره شده است که غول فناوری به دنبال استخدام مدیر متخصص و با تجربه‌ای در حوزه رمزارزها و سیستم‌های پرداخت جایگزین همچون کیف پول‌ دیجیتال، سیستم پرداخت BNPL و پرداخت سریع است.

پست شغلی جدید با عنوان «مدیر توسعه کسب‌و‌کار – پرداخت‌های جایگزین» روز سه‌شنبه در وب‌سایت مشاغل اپل ارسال شد. فرد متصدی مسئولیت هدایت بخش پرداخت‌های جایگزین و تعریف جریان‌های جدید تجاری را بر عهده خواهد داشت. اپل به‌ دنبال یک فرد ماهر در حرفه‌ی بازرگانی با بیش از ۱۰ سال تجربه، از جمله سابقه پنج‌ساله با ارائه‌دهندگان پرداخت جایگزین، مانند کیف پول دیجیتال، BNPL، پرداخت سریع، رمزارزها و… است. متن کامل آگهی استخدام به شرح زیر است:

ما به‌دنبال یک فرد حرفه‌ای و اثبات‌شده در راه‌حل‌های جایگزین و در حال ظهور جهانی حیطه‌ی پرداخت هستیم. ما در زمینه ایجاد چارچوب مشارکت و مدل‌های تجاری، تعریف و پیاده‌سازی پارادایم‌ها، شناسایی عوامل اصلی و مدیریت روابط با شرکای استراتژیک پرداخت جایگزین، به همکاری و کمک شما نیاز داریم. این نقش نیاز به حداقل پنج سال تجربه کار در ارائه‌دهندگان پرداخت جایگزین مانند کیف پول دیجیتال، BNPL، پرداخت سریع، رمزارز و … دارد.

صلاحیت دیگر شامل شناخت عمیق از اکوسیستم پرداخت‌های جایگزین، درک پیچیدگی‌های جریان وجوه، نقش‌ها و مسئولیت‌های تسویه، مقررات مربوطه، استانداردهای صنعت و طیف گسترده‌ای از محصولات FinTech (کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی) است. به‌علاوه، این نقش به مدیر توسعه تجارت نیاز دارد تا برای رشد خدمات اپل پی و والت اپل، بینش‌ نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی و فرصت‌ در اختیار تیم‌های اپل قرار بدهد.

محتوای آگهی استخدام اپل نشان می‌دهد این شرکت در فکر توسعه سیستم پرداخت خود از طریق رمزارزها است و احتمالا برنامه‌هایی را در حوزه ارزهای دیجیتال و سیستم پرداخت از طریق آن با کمک دستگاه‌های اپل دنبال می‌کند.

این نیروی متخصص قرار است در دفتر مرکزی اپل در کوپرتینو کالیفرنیا مشغول به کار شود. پیشتر تیم کوک مدیر عامل اپل، از آینده‌ای صحبت کرده بود که در آن تمام پرداخت‌ها به صورت دیجیتالی انجام می‌شود.

اواخر سال گذشته، «میچ استیوز» یکی از تحلیلگران بازارهای سرمایه RBC به اپل پیشنهاد داده بود که سیستم مبادله رمزارز را در اکوسیستم خود ایجاد کند و در حوزه ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کند. میچ استیوز در همان مقطع زمانی گفته بود اگر اپل واقعا در این حوزه وارد شود، ورود این شرکت در چنین حوزه‌ای به ایالات متحده کمک می‌کند تا ظرف ۱۰ الی ۲۰  سال آینده به رهبری بزرگ در این بازار تبدیل شود.

این تحلیلگر بازار همچنین پیش بینی کرده بود که اگر اپل بخواهد کیف پول دیجیتال مبتنی بر رمزارز را توسعه دهد، چنین تصمیمی می‌تواند تا ۴۰ میلیارد دلار درآمد برای اپل به همراه داشته باشد.

اپل با ارزشی بالغ بر با ۲٫۱ تریلیون دلار، باارزش‌ترین شرکت بازار محسوب می‌شود. این شرکت در آخرین گزارش مالی خود ۱۹۲٫۸ میلیارد دلار پول نقد در اختیار داشت؛ درحالی‌که در سه‌ماهه قبلی این رقم ۲۰۷٫۰۶ میلیارد دلار بود؛ بنابراین، اپل حتی با اختصاص بخش بسیار ناچیزی از سرمایه خود می‌تواند تأثیر انکارناپذیری در این بازار داشته باشد.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *