اخبار اپل

اپل کار روی فناوری 6G را آغاز کرده است

شبکه 5G از لحاظ پوشش هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد، با این حال اپل از همین حالا توسعه شبکه 6G را در برنامه‌های خود قرار داده است. هدف شبکه 6G ارائه سرعتی ۱۰۰ برابر 5G به کاربران اینترنت است و مشخصا دستیابی به چنین سرعتی نیاز به فناوری‌های تازه‌ای دارد.

اخیرا کمپانی اپل که در کوپرتینو، کالیفرنیا مستقر شده است با انتشار یک آگهی استخدامی عنوان کرد به منظور انجام تحقیقات برای دستیابی به مزایای نسل بعدی شبکه‌های موبایل، درصدد جذب مهندسین خبره است.. موارد ثبت شده در این آگهی به دفاتر اپل در سیلیکون ولی و سن دیگو که در زمینه توسعه فناوری بی‌سیم و طراحی تراشه کار می‌کنند مربوط می‌شود.

در متن این آگهی عنوان شده است:

«شما در این فرصت منحصر به فرد و ارزشمند، می‌توانید روی نسل بعدی فناوری بی‌سیم، که تاثیر بسیار زیادی بر روی محصولات آینده اپل خواهند داشت، کار کنید. افرادی که برای این موقعیت‌ شغلی استخدام می‌شوند، نسل بعدی سیستم‌های ارتباطی بی‌سیم (6G) را بررسی و طراحی خواهند کرد و در مجامع صنعتی و دانشگاهی مربوط به شبکه 6G شرکت خواهند کرد.»

با این وجود که آگهی استخدام اپل نشان می‌دهد این کمپانی در مرحله اولیه طراحی نسل بعدی شبکه‌های ارتباطی بی‌سیم قرار دارد، اما ناظران صنعت عنوان می‌کنند که تا حدود سال ۲۰۳۰ نمی‌توان منتظر شبکه 6G بود.

هرچند سال گذشته چین با پرتاب «ماهواره آزمایشی 6G» به فضا توانست خود را به عنوان رهبر نسل بعدی این فناوری معرفی کند اما در حال حاضر و بدون وجود هیچ استانداری، شبکه 6G از واقعیت بسیار دور به نظر می‌رسد.

اواخر سال گذشته، اپل به اتحادیه شرکت‌هایی پیوست که در زمینه استاندارد‌های مربوط به شبکه 6G و سایر فناوری‌های نسل بعدی تلفن همراه کار می کردند. استانداردها و زمان ظهور شبکه 6G هنوز کاملا نامشخص است، اما برخی از تحلیلگران مدعی هستند که این فناوری می‌تواند سرعتی ۱۰۰ برابر شبکه 5G به کاربران ارائه کند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *