اخبار اپل, اخبار تکنولوژی

آیفون تاشدنی ۸ اینچی احتمالا در سال ۲۰۲۳ راهی بازار می‌شود

آیفون تاشو

بر اساس شایعات، آیفون تاشدنی اپل در اندازه ۸ اینچ ساخته می‌شود و به ‌احتمال زیاد در سال ۲۰۲۳ راهی بازار خواهد شد.

شایعات زیادی درباره گوشی تاشدنی اپل منتشر شده است که طبق جدیدترین آن‌ها، آیفون تاشدنی در اندازه ۸ اینچ ساخته می‌شود و  در سال ۲۰۲۳ در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

به گزارش فون‌آرنا، مینگ-چی کو (افشاگر محصولات اپل) به این موضوع اشاره کرده است که آیفون تاشدنی اندازه‌ای بین ۷٫۵ تا ۸ اینچ خواهد داشت. گفته می‌شود این تلفن همراه هوشمند رقیبی برای گلکسی زد فولد سامسونگ خواهد بود.سامسونگ که رقیب اصلی اپل در بازار تلفن هوشمند است، طی چند سال اخیر چندین دستگاه تاشو به بازار عرضه کرده است. جدیدترین مدل گوشی تاشوی این شرکت گلکسی زد فولد ۲ است که در سپتامبر عرضه شد. این گوشی گران بوده و با قیمت دو هزار دلار روانه بازار شده است.

کو می‌گوید هنوز زمان مشخصی برای عرضه این گوشی در نظر گرفته نشده است و این محصول تاشدنی فعلا مراحل اولیه ساخت را پشت سر می‌گذارد. در بخش دیگری از شایعات گفته شده است که گوشی تاشدنی اپل از قلم دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

البته باید بگوییم که زمان در نظر گرفته شده برای عرضه‌ی این آیفون یعنی سال ۲۰۲۳، بستگی به این موضوع دارد که امسال اپل بتواند مشکلاتی که در مسیر توسعه و تولید انبوه این آیفون قرار دارد را حل کند. مینگ چی کو درباره‌ی این آیفون گفته است که تولید رسمی این آیفون آغاز نشده است.

با توجه به این موضوع، می‌توانیم بگوییم که این آیفون هم اکنون در حال گذراندن مراحل تحقیقاتی خود است و همچنین شایعه‌هایی وجود دارند که عنوان می‌کنند ممکن است اپل توسعه‌ی این آیفون را متوقف کند.

بعد از رونمایی و عرضه‌ی گوشی‌های تاشو توسط شرکت‌های مختلف سازنده‌ی تلفن همراه در دنیا، شایعه‌های مبنی بر عرضه آیفون تاشو توسط اپل مطرح شدند. این شایعه‌ها عنوان می‌کردند که اپل در زمان توسعه‌ی آیفون تاشو همکاری‌هایی را با دو شرکت کره‌ای سامسونگ و LG برای توسعه‌ی نمایشگر OLED تاشو داشته است.

به گفته‌ی مینگ-چی کو، آیفون ۱۱ پرفروش‌ترین گوشی اپل در سال ۲۰۲۰ بود و این فروش فوق‌العاده در سال ۲۰۲۱ ادامه پیدا می‌کند. انتظار می‌رود تولید این گوشی در سال ۲۰۲۲ متوقف شود. بر اساس شایعات، اوایل سال ۲۰۲۳ مدل ارزان‌قیمت آیفون با پشتیبانی از 5G و Face ID راهی بازار می‌شود و انتظار می‌رود قیمت این گوشی زیر ۶۰۰ دلار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *