اخبار اپل

آیفون ۲۰۲۳ برای نخستین بار هیچ ناچ یا بریدگی نخواهد داشت

مدت هاست که طرفداران کمپانی اپل درخواست عرضه ی گوشی آینده نگرانه بدون ناچ (بریدگی نمایشگر) را دارند.اکنون اما به نظر می رسد که این آرزو در حال مبدل شدن به حقیقت است و از سال ۲۰۲۳ اپل تکنولوژی فیس آیدی زیرنمایشگر را به آیفون ها می افزاید.

مینگ چی کو که اصولا اهل شایعات بدون پایه و اساس نیست اعتقاد دارد که در سال ۲۰۲۳ اپل آیفونی را بدون هیچگونه ناچ یا حفره ای عرضه خواهد کرد.این آیفون دارای طراحی بسیار متفاوتی خواهد بود و به نوعی گوشی متعلق به آینده است.

مینگ چی کو همچنین در ادامه به این مورد اشاره کرده است که گوشی‌های تولید شده در سال ۲۰۲۳ علاوه بر فیس آیدی زیر نمایشگر به همراه لنزدوربین تله فوتو به عرضه خواهد رسید.این تحلیلگر می گوید که در سال ۲۰۲۲ اپل برخی از مدل های آیفون را به طراحی حفره ای مجهز خواهدکرد و سپس در سال ۲۰۲۳ به طور کلی هرگونه بریدگی و حفره را حذف خواهد کرد.

تا قبل از امروز برخی از گزارش ها خبر از آن می دادند که آیفون ۱۴ (۲۰۲۲) با حسگر دوربین ۴۸ مگاپیکسلی عرضه خواهد شد. اکنون اما مینگ چی کو می گوید که حداقل یکی از مدل های پرچمدار آیفون در سال ۲۰۲۳ از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر ، طراحی تمام صفحه و بدون ناچ بالای نمایشگر معرفی می شود.

فیس آیدی برای نخستین بار در آیفون ۱۰ قرار گرفت و بخشی به نام ناچ را در این آیفون به وجود آورد.این بدان معناست که از سال ۲۰۱۷ تاحداقل سال ۲۰۲۳ یک بریدگی نمایشگر را در گوشی های اپل دیده ایم و خواهیم دید.

تا قبل از این اخباری از استفاده تکنولوژی تاچ آیدی زیرنمایشگر در آیفون ۱۳ انتشار یافته بود و ممکن است آیفون ۱۳ نخستین گوشی اپل باشدکه تاچ آیدی زیرنمایشگر را به همراه خود دارد.اپل چالش های زیادی در خصوص قرارگیری سیستم فیس آیدی زیرنمایشگر خواهد داشت.با توجه به اینکه دوربین TrueDepth فناوری تشخیص چهره را انجام می دهد باید سیستمی بسیار پیشرفته توسط اپل به کار گرفته شود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *