اخبار اپل

سهام اپل رکوردشکنی کرد

ارزش سهام اپل که چهارشنبه به ۱۴۴.۵۷ دلار رسیده بود و به رکورد تاریخی ۱۴۵.۰۹ دلار نزدیک شده بود، حالا به ۱۴۵.۱۱ دلار رسیده و یک رکورد تاریخی را ثبت کرده است.

اپل در ماه‌های آینده از آیفون‌های جدید رونمایی می‌کند که انتظار می‌رود با استقبال مناسبی از سوی خریداران مواجه شود. همین موضوع باعث افزایش ارزش سهام این غول کوپرتینویی شده و ارزش سهامش به بالای ۱۴۵ دلار رسیده است. ارزش بازار این کمپانی نیز از ۲.۴ تریلیون دلار فراتر رفته و در نزدیکی ۲.۵ تریلیون دلار قرار دارد.

به گفته یکی از سرمایه‌گذاران، وضعیت اپل در ماه گذشته میلادی بهبود پیدا کرده:

«اپل طی یک ماه گذشته وضعیتش تغییر کرده و در کوتاه‌مدت، چشم‌انداز تجاری آن بسیار خوب به نظر می‌رسد.»

ارزش سهام اپل تا به اینجای سال رشد نزدیک به ۹ درصدی را تجربه کرده و انتظار می‌رود در ادامه سال این رشد دو رقمی شود. سرمایه‌گذاران منتظر انتشار گزارش‌های مالی و البته معرفی آیفون‌های جدید هستند.

اپل با افزایش ارزش سهامش، به سرعت به ارزش بازار ۲.۵ تریلیون دلار نزدیک می‌شود و فاصله‌اش را با مایکروسافت که اخیرا ارزش بازارش به ۲ تریلیون دلار رسیده، افزایش می‌دهد. انتظار می‌رود ارزش بازار کوپرتینویی‌ها سال آینده میلادی به ۳ تریلیون برسد.

طبق گزارش‌ها، تحلیلگران انتظار دارند که اپل در فصل سوم سال مالی ۲۰۲۱ به درآمد ۷۲.۹ میلیارد دلاری دست پیدا کند که ۲۲ درصد بیشتر از درآمد ۵۹.۷ میلیارد دلاری آن در فصل سوم ۲۰۲۰ است.

بانک جی‌پی مورگان چند روز پیش در گزارشی اعلام کرد که فروش آیفون ۱۳ از نسل قبلی پیشی می‌گیرد و اپل می‌تواند در سال مالی ۲۰۲۲، ۲۲۶ میلیون آیفون بفروشد که بالاتر از پیش‌بینی و انتظار سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود. با توجه به فروش ۱۰۰ میلیونی سری آیفون ۱۲، چندان دور از انتظار نیست.

همین افزایش فروش احتمالی باعث شده جی‌پی مورگان منتظر رسیدن ارزش سهام اپل به ۱۶۵ تا ۱۷۰ دلار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *